Az egészséged és a jól működő hallásod alapfeltétele a jó vérkeringés. Az oxigéntől duzzadó, sebesen száguldó vér megfelelő tempóban, bőségesen látja el a testedet oxigénnel, így biztosítva annak megfelelő működését. Ha valamilyen okból a vérkeringésed belassul, annak bizony hatásai lesznek a testedre és a hallásodra is!
Amíg nem tapasztalod meg, addig el sem tudod képzelni, milyen fontos feladatot lát el a keringési rendszered. Ám, ahogy nem jutnak el a sejtjeidhez a létfontosságú tápanyagok és az oxigén, kellemetlen tüneteket tapasztalsz meg magadon:
- dagad a lábad,
- zsibbadás jelenik meg a végtagjaidban, érzéketlenné válnak,
- hideg a kezed és a lábad,
- fáradékony vagy és gyenge,
- gyakran betegeskedsz,
- töredezik a hajad és a körmöd,
- a vérnyomásod ingadozik, túl alacsony vagy magas.
Hosszú távon – ha nem figyelsz oda és nem teszel ellene – ennek komoly egészségügyi következményei lehetnek: egy nap, amikor nem számítasz rá, rád támadhat a stroke vagy a szívroham.
A füleid sem tudnak jól működni
Ha a belső fül vérkeringése rossz, annak több rossz hatása van, mint gondolnád. Amellett, hogy a fülzúgásod egyre jobban erősödik miatta, más kellemetlen tünet is megnehezíti az életed, hiszen a belsőfül és a középfül felel az egyensúly érzékelésedért is. Ezért, ha a vérellátásuk megcsappan, egy láncreakció indulhat el:
- megjelennek a szédüléses rohamok,
- a gyakori émelygés,
- az egyensúlyod megtartása nehézzé válik,
- csökkenhet a hallásod,
- fokozottan izzadsz,
- szapora szívdobogást érezhetsz,
- esetenként hasmenésed is lehet.
Mitől alakul ki a vérkeringés zavara?
A nem megfelelő vérkeringés mögött sok ok húzódhat meg. Kialakulhat bizonyos betegségek következményeként: például cukorbetegség, érszűkület megléte mellett. De lehet a rossz, egészségtelen életmód következménye is, például ha túlsúlyra teszünk szert, vagy mozgásszegény életvitelt folytatunk.
Mit tehetsz, hogy jobb legyen?
Első lépésként fontos kideríteni, mi vezethetett a vérkeringés zavarának kialakulásához. Ha valamilyen betegség, akkor el kell kezdeni annak a kezelését, ezzel párhuzamosan pedig érdemes egy egészségesebb életmódra váltanod! Ebben a cikkünkben 6 tápanyagról olvashatsz, amivel felveheted a fülzúgás ellen a harcot.
Persze, léteznek gyógyszerek, amelyek segítik serkenteni a vérkeringésedet, ám jobb, ha nem terheled azonnal a szervezetedet ezzel a megoldással, hanem egyszerűbb, természetes módszerek felé nyúlsz, amelyeket be tudsz iktatni a mindennapokba.
1 Sportolj!
Tudjuk milyen ez. Hiába tudod, hogy a sport mennyire jó hatással van a szervezetedre, nehéz elkezdeni, hát még rendszeressé tenni azt. Pedig heti három alkalommal végzett egyórás testmozgással már jelentősen tehetsz azért, hogy a vérkeringésed olajozottabban működjön!
Nem kell azonnal lefutnod a maratont, vagy bevenned a helyi edzőtermet! Igazodj a saját tempódhoz! Ha jellemzően ülőmunkát végzel, akkor már a napi rendszeres esti séta is sokat tesz, idővel pedig növelheted a terhelésedet kocogással, túrázással, vagy más sportolási lehetőségekkel. Nincs ennél jobb fülzúgás elleni torna!
2 Ne dohányozz!
Nem győzzük hangsúlyozni, hogy a dohányzás mennyire komoly gátat jelent a vérkeringés számára! Egyetlen cigaretta elszívásával is rengeteg füst és méreganyag kerül a véráramba, ami több módon is akadályozza a vér megfelelő áramlását:
- besűríti a vért,
- beszűkíti az ereket,
- nehezíti a feldolgozási folyamatokat,
- ezáltal pedig kevés oxigént enged a test részeibe.
Már abban a pillanatban, hogy nem gyújtasz rá az aznapi adagodra, elkezd regenerálódni a tested, és napról napra jobbá válik a vérkeringésed.
3 Támogasd a vérkeringésedet ételekkel!
Nem mindegy, mit viszel be a szervezetedbe az étkezéseid során! Egészséges táplálkozással rengeteget tehetsz a vérkeringésed megfelelő működéséért. Kerüld a magas cukor és zsírtartalmú, feldolgozott élelmiszereket, helyette fogyassz inkább az alábbiakból:
- teljes kiőrlésű kenyér,
- köretek közül barna rizst, bulgurt, kuszkuszt vagy quinoat,
- E-vitaminban gazdag ételeket: májat, tojást, avokádót, diót,
- magvakat,
- sovány húsokat,
- zöldségeket és gyümölcsöket.
Figyelj oda a napi folyadékbeviteledre, igyál legalább 2-3 liter vizet vagy cukrozatlan teát. A megfelelő hidratáltság biztosítja azt, hogy a véred ne legyen sűrű és lassú, hanem gyorsan szállítsa a tápanyagokat és az oxigént a tested különböző részeibe.
4 Iktass be néhanapján egy masszázst!
Az elgémberedett izmoknak jót tesz, ha időnként szakember gondjaira bízod őket! Amellett, hogy a lelkednek is jót teszel, kikapcsolódsz, lerakd ideig-óráig a napi stresszt, a keringésednek is örülni fog!
A masszázs jól megdolgoztatja az izmaidat, serkenti a keringésedet, és jótékony hatással van a szívműködésedre és az anyagcserédre is! A masszázs tudományát birtokló szakemberek nem véletlenszerűen dolgoznak a testeddel: mozdulataikkal olyan helyre is képesek elirányítani az oxigént szállító vért, ahová nehezebben jutnak el.
5 Öltözködj jól!
Biztosan megfigyelted már, hogy a szűkebb ruhákban kényelmetlenül érzed magad, és levegőt is nehezebben kapsz. Nem véletlenül! A szűk, testet leszorító ruhák ugyanis megnehezítik a vérkeringésed számára, hogy rendeltetésszerűen végezze a munkáját. Viselj inkább laza, kényelmes ruhákat! Sokkal jobban fogod érezni magad!
Ha ezeket a tanácsokat megfogadod, sokat teszel az egészségedért és a fülzúgásmentes életért. A Tinnitus Klinika munkatársai hisznek abban, hogy a fülzúgás kezelése több pusztán tüneti kezelésnél. A fülzúgás megjelenése mögött ugyanis számtalan ok állhat, amit egy teljeskörű vizsgálattal tudunk felderíteni.
A sikeres fülzúgás kezelés enélkül elképzelhetetlen: mi a személyre szabott kezelésben hiszünk.
Jelentkezzen be hozzánk egy átfogó vizsgálatra, hogy mielőbb összeállíthassunk számodra a legideálisabb kezeléssorozatot!