A fülzúgás kezelésének egyik legelterjedtebb módja a hangterápia, amikor mesterséges hanganyagokkal szüntetjük meg az életet megnehezítő zúgást a fülben. Sok kliensünk azért is szereti a hangterápiát, mert nemcsak helyben történhet, hanem magukkal vihetik ezt a pici, hallókészüléknek kinéző eszközt, és így tulajdonképpen a fülzúgás gyógyítása házilag, otthoni környezetben is végbemehet.

Sokan keresik is nálunk ezeket a noisereket, maszkolókat, és a legtöbb pozitív visszajelzés is ezekkel a készülékekkel kapcsolatban érkezik hozzánk: sokan számolnak be javulásról, miután rendszeresen alkalmazzák. Ám eleinte sok olyan kérdés is felmerül a használatukkal kapcsolatban, amit szinte minden kliens feltesz a rendelőben az első találkozáskor, így most összeszedtük és megválaszoltuk a leggyakoribbakat ebben a cikkben.

A noiserek alkalmasak arra, hogy a fülzúgás gyógyítása házilag történhessen

Forrás: Unsplash

“A noiserrel nem fogom hallani, mi történik körülöttem!”

Sokakban felmerül, hogy mikor viseljék ezeket a noisereket, mikor hallgassák ezeket a dallamokat, hiszen egész nap kommunikálnak a környezetükkel. A fejlesztők pontosan tudják, hogy a mai rohanó hétköznapokban nincs sok idő arra, hogy egy ilyen eszközt tudatosan több órára hallgatás céljából ki-be tegyünk a fülünkbe, ezért erre is dolgoztak ki megoldásokat.

Egyrészt, ezek a noiserek már képesek arra, hogy használatuk közben automatikusan ki-be kapcsoljanak, alkalmazkodva a környezeti feltételekhez.

Azaz, ha éppen egy beszélgetés kellős közepén vagyunk, a hangereje mérsékelődik, és ha éppen csendes tevékenységet végzünk, felerősödik.

Másrészt manuálisan is nagyon egyszerű ezeket a készülékeket irányítani. A vezeték nélküli technológia segítségével egy applikáción keresztül az okostelefonon is tudjuk ki- és bekapcsolni a noiserünket, és szabályozni a dallamok hangerősségét.

“Bármelyik YouTube hanganyag képes kezelni a fülzúgásomat.”

Fontos különbséget tennünk a különféle, online felületeken elérhető hanganyagok, a maszkolók és a noiser készülékek között.

A maszkolók is hallókészüléknek néznek ki, és hanganyagot játszanak le, mint a noiserek, ám másképpen működnek. A maszkolók tulajdonképpen mesterséges hanganyagok, amiket tudunk hallgatni az okostelefonunkról, hangterápiás eszközről, vagy az internetes oldalakon.

A noiserek alkalmasak arra, hogy a fülzúgás gyógyítása házilag történhessen

Forrás: Unsplash

Jellemzőjük, hogy általános háttérzajt adnak, leggyakoribb közülük a fehér zaj, a rózsa zaj, vagy a természeti hangok. Ezek a mesterséges hangok részben vagy teljesen elfedik a fülzúgást, így segítve a relaxációt és a kikapcsolódást addig, míg használatban vannak. Ugyanerre alkalmasak az online térben található tinnitus video anyagok is, de ugyanezt elérhetjük azzal is, ha zenét hallgatunk, vagy csak megy a háttérben a tévé.

A lényeges különbség a maszkolók és a noiser készülékek között, hogy az előbbi pusztán csak elfedi a fülzúgás kellemetlen hangját, eltereli a figyelmünket az idegesítő hangról, míg a noiserek kezelik is a fülzúgást.

A noiser hallókészülék tudatosan, személyre szabottan megtervezett mesterséges hanganyagot játszik le. A Tinnitus Klinika fülzúgás specialistái a diagnosztika során a Tinnometer segítségével pontosan meg tudják határozni, hol keletkezik a fülzúgás. Ez alapján készítenek egyedi hanganyagot, amit, ha kúraszerűen hallgatunk, idővel kioltja a fülzúgás hangjait, átprogramozza agyunkat a fülzúgás nélküli működésre, azaz kezeli a fülzúgást.

“A noisereket elég csak napi 10-30 percig használnom!”

Ez sajnos nem igaz. Ahhoz, hogy a noiserek ki tudják fejteni hatásukat, rendszeresen hordani kell őket. A legideálisabb, ha minden nap legalább 6-8 órát viseljük őket működésük közben, és 3-4 hónap mindenképpen kell ahhoz, hogy a javulás első jelei megmutatkozzanak.

A rendszeres hordás nélkül nem lesz sikeres a fülzúgás kezelése.

“A noiserek egyforma hangon szólnak!”

Szerencsére ez egyáltalán nincsen így, ugyanis a noiserek számtalan hanggal tudnak dolgozni. Az egyes készülékek az óceán hangjait imitálják, míg más készülékek a természet hangjaira építenek vagy a különféle zajokra. Ez azért jó dolog, mert sokan vagyunk, sokfélék, és mindenki más-más hangot érez kellemesnek és zavarónak. Az, hogy a noiser készülékek ilyen sokféle hanggal dolgoznak, lehetővé teszi azt, hogy mindenki megtalálja a számára legkomfortosabb dallammal dolgozó eszközt!

Ha érdekel, milyen hangélmények közül válogathatsz, a különböző, nálunk elérhető noiser készülékeket itt nézheted meg!

A noiserek alkalmasak arra, hogy a fülzúgás gyógyítása házilag történhessen

Forrás: Starkey

“Ha hallássérült vagyok, nem használhatok maszkolókat!”

Ez nem igaz. Mivel a fülzúgás és a halláscsökkenés gyakran jár együtt, léteznek olyan hallókészülékek, amelyek egyúttal beépített zajgenerátorral is rendelkeznek. Ezek az úgynevezett kombinált készülékek egyidejűleg tudják kezelni a halláscsökkenést és a fülzúgást is.

Hallásgondozóink a hallókészüléket és a fülzúgás kezelésére generált hanganyagot is maximálisan személyre tudják szabni a te hallásvesztésednek és a fülzúgásodnak megfelelően.

Neked csak annyi a feladatod, hogy bekapcsold a készüléket abba az üzemmódba, amiben használni szeretnéd. Ha szükséged van a maszkoló hatásra, csak be kell kapcsolnod a zajgenerátort, ha pedig a környező hangokra van szükséged a beszélgetéshez, akkor a hallókészülék üzemmódra váltasz át.

“ Egy ilyen készülék számomra elérhetetlen!”

A Tinnitus Klinika odafigyelt arra, hogy minél könnyebben elérhetővé tegye a fülzúgással élők számára a hangterápiás eszközeit. Ezeket a noisereket ugyanis nem kötelező megvásárolni, hanem akár bérelhetjük is azokat, ha az számunkra kényelmesebb megoldás.

A döntés meghozatalát úgy is megkönnyítjük, hogy rendelőinkben helyben ki lehet próbálni az egyes noiser készülékeket. Így biztosan nem hozol rossz döntést, mert a hangterápiás eszközök már a próba során elfedik a fülzúgást, aminek köszönhetően javul a közérzeted. Az pedig már csak extra öröm, hogy kezeli is a fülzúgásodat.

Jelentkezz be hozzánk, foglalj időpontot, és tapasztald meg első kézből, milyen hatása van rád egy hangterápiás eszköznek!

Kipróbálom, milyen egy noiser készülék!